Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Virtuali-Tee ile Vücudunuzu Keşfedin

Virtuali-Tee ile Vücudunuzu Keşfedin
Kubilay Han Uluerim

Hiç kadavra incelediniz mi? İnsan anatomisini öğrenmek için sadece belgeseller ve kitaplar yeterli midir? Bu sorularınızın cevabını almak ve merakınızı gidermek için tıp okumanıza gerek yok. Sadece giydiklerinizi değiştirmeniz gerekecek.

Londra merkezli Curiscope ekibi tarafından geliştirilen ve şu anda kitle fonlama aşaması Kickstarter üzerinden yürütülen yeni bir teknoloji Virtuali-Tee. Akıllı kıyafet teknolojisinin yeni örneği olan bu ürün sayesinde, üzerinize giydiğiniz tişörtün içindeki devreler ve bir akıllı telefon aracılığıyla, vücudun içini üç boyutlu olarak görebiliyorsunuz. Organları, kasları, damarları görüp yakından incelemeniz için kullandığınız uygulama, anatomi konusunu sıkıcı olmaktan kurtarıyor. Özellikle okullarda fen derslerinde kullanılması ve çocuklara insan vücudunu tanıtması amaçlanan Virtuali-Tee’nin, şimdiden 450’den fazla destekçisi var. Fonlama için 70.000£’luk hedefi olan Curiscope ekibi, 17.000£ toplamış durumda ve kampanya 28 gün daha devam edecek.

89d1f272989d6636db79d9e26bbdf53a_original

Virtuali-Tee’nin bir diğer özelliğiyse Google Cardboard, Samsung Gear VR ve Mattel View-Master gibi ekipmanları kullanarak sanal gerçeklik deneyimi yaşamanızı sağlaması. Ekibin Ocak ayında çıkardığı Great White Sharks adlı sanal gerçeklik videosu, YouTube 360’da 1 milyondan fazla izlenmiş durumda. Yapımcıların açıklamasına göre, Android ve IOS telefon ve tabletlerde ücretsiz olarak indirilebilen uygulaması dışında sadece alacağımız tişörte para vereceğiz. Projenin Ağustos 2016 gibi bitmesi bekleniyor.

Submit a Comment