Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Klinik Deneyler Cephesinde Garmin ve Allscripts Ortaklığı

Klinik Deneyler Cephesinde Garmin ve Allscripts Ortaklığı
Kubilay Han Uluerim

Klinik araştırmalar ve deneyler için her geçen gün yeni ortaklıklar duyuruluyor. Aktivite takip cihazlarıyla ilgili son ortaklık ise Garmin ve Allscripts arasında gerçekleşti.

Vívofit giyilebilir cihazlarını, FollowMyHealth and CareInMotion gibi toplum sağlığı yönetim platformlarına uyarlamaya hazırlanan Garmin, bu girişimin başlangıç noktası olarak Berkshire Medical Center’ı kullanacak. İlk deney olarak, Berkshire Medical Center’daki bir grup hastaya Vivofit ve Index Smart Scale vereceği belirtiliyor. FollowMyHealth ile bütünleşip çalışarak, sürekli olarak hastalar hakkında, hastane ve muayenehane ziyaretleri arasında, gerçek zamanlı veri takibi yapılacağı söyleniyor.

”Bu teknoloji, hasta bakım uzmanlarımıza, hastalarının sağlığı hakkında daha tutarlı bilgi sahibi olacak” diyor Berkshire Medical Center’dan Bill Young. IDC Health Insights raporuna göre, sağlık hizmeti veren kurumların %70’i, 2018 yılında tüketiciye yönelik teknolojilere yatırım yapacak. Allscripts CareInMotion, toplum sağlığı yönetimi için, sağlık kuruluşlarına hasta merkezli hizmet konusunda yardım eden bir ekip. FollowMyHealth ise, hastaların ve ailelerinin doktorlarla etkileşimini sağlayan bir platform. İlerleyen zamanlarda ne kadar farklı projeler yapacakları hakkında bilgimiz olmasa da, Garmin’in sahip olduğu teknolojiler sayesinde, bu platformların sağlık ve motivasyon programlarında kullanılması, şimdilik bu ortaklığın temel amacı.

Submit a Comment