Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Withings’in Uyku Koçu İlk Günden Tükendi

Withings’in Uyku Koçu İlk Günden Tükendi
Can Aytı

Fransız dijital sağlık şirketi Withings, bu hafta yeni ürettiği uyku arkadaşı Withings Aura’yı Amazon ve kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkardı. Satışa çıktıktan yaklaşık 1 gün sonra tükenen Aura için Withings yeniden sipariş almaya başlayacağını belirtti. CES 2014’te ilk kez ilgililere sunulan Aura için sonbahara kadar satışa sunulacağı belirtilmişti.

Aura, kullanıcısının onu giymesini gerektirmediği için piyasadaki diğer uyku izleme cihazlarından kendini ayırmakta. Bunun yerine, sistem kullanıcının yatağına ve başucuna yerleştirdiği sensörler ve iOS uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Cihaz aynı zamanda bir gece lambası ve çalar saat olarak da kullanılabilmekte. Başucu sensörü gürültü, ışık ve sıcaklık gibi faktörleri algılarken yatak sensörü ise vücut hareketleri, nefes döngüsü ve kalp hızını izleyebiliyor. Başucu cihazı ayrıca, kullanıcıların uykuya dalmasına ya da uyanmasına yardımcı olmak için ışık ve ses çıkartabiliyor.

withings aura

Withings, cihazın kullanıcılarının rahatça uykuya dalmasını sağlamak ve vücuda melatonin hormonu salgılanmasını kolaylaştırarak sabahları daha kolay uyanmalarına yardımcı olmak için tasarlandığını belirtiyor. Withings kurucularından Cedric Hutchings, CES 2014’te yaptığı konuşmada, çevresel sensörler olan ışık ve sesi birleştirerek, kullanıcıların hayatlarının üçte birini iyileştirmek için bir ürün oluşturmanın mümkün olduğundan bahsetmişti.

Submit a Comment