Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlığınız İçin 3 Yeni Mobil Uygulama

Sağlığınız İçin 3 Yeni Mobil Uygulama
Buğrahan Ceylan

Günümüzde pek çok hasta sağlık bilgisini internet ve sosyal medya aracılığıyla edinmektedir. Özellikle mobil cihazlar ve bu cihazlar için geliştirilen mobil uygulamaların sayısı ise bir hayli yüksek. Sağlık uzmanlarına hitap eden uygulamalar mevcut olduğu kadar, hastalara da hitap edenleri mevcuttur. İşte en yeni mobil uygulamalardan bazıları:

Journal Club For iPhone

Eğer bir sağlık uzmanı ya da tıptaki son araştırmaları merak eden biriyseniz bu uygulama dikkatinizi çekebilir. Neredeyse her uzmanlıkla ilgili yayınlanan makaleleri, mobil cihazlarda kolaylıkla okunabilmesi için bir özet halinde sunabilen bu uygulama, Stanford medical School’da görev yapan Dave Iberri ve Manuel Lam tarafından geliştirilmiştir. Uygulama ücretli olup buradan ulaşabilirsiniz.

Instan Heart Rate: Azumio

Oldukça farklı ve pratik hizmetler sunan bu uygulama telefonunuzu tamamen değiştirebilir. iPhone’unuzun kamera özelliğini kullanan uygulama, akıllı telefonun sensörlerini kullanarak ve fotoğrafınızı analiz ederek size anında kalp ritminizi söyleyebilmektedir. Tek yapabildiği bu da değil; gerekli ayarlamaları yaptıktan itibaren gıda bilgisi, uyku düzeni ve boy-kilo grafiklerinizi toplayarak size güncel grafikler sunabilen uygulama, sağlıklı bir hayata başlamakta en büyük yardımcınız olabilir.

Özellikler:

  • Uyku ve günlük aktivite planlayıcısı
  • Adım sayar ve kalori yakış hızı hesaplayabilmek
  • Sağlıklı bir yaşam için güncel bilgileri sunabilmek
  • Yakın arkadaşlar listesi oluşturarak bilgi paylaşımı sağlayabilmek
  • Uyku döngüsünü düzenleyebilmek için uyku takip sistemi
  • Anında kalp ritmi ölçümü
  • Üçüncü parti medikal cihazlarla uyumlu çalışabilme özelliği

 My Prognosis

My Prognosis uygulaması, hamilelik döneminde olan anne adaylarının karşılaşabileceği sorun ve problemlerin çözümü hakkında hazırlanan eğitici bir uygulamadır. Görsel olarak bilgilendirici ve eğlenceli bir arayüz sunan bu uygulama muhtemel sorunları hikayeleştiriyor ve hamilelik döneminin belli dönemlerine özel hazırlanmış içerikleri bulunduruyor. Belli bir konuda seçilen hikayeler tıklandığında, o senaryoya uygun bir doktor ve hasta görüşmesi ekrana geliyor ve kullanıcının fikir sahibi olması amaçlanıyor.

Submit a Comment