Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yeni Nesil Teknoloji, Deri Kanserinin Teşhisinde Doktorlara Yardımcı Olacak

Yeni Nesil Teknoloji, Deri Kanserinin Teşhisinde Doktorlara Yardımcı Olacak
Sonat Çakmak

FotoFinder, yapay zekâ destekli bir tıbbi görüntüleme sistemi geliştirdi. Yeni görüntüleme sistemi; ciltteki lezyonları tanımlayıp, onları ilgi düzeyine göre sınıflandırarak doktorlara cilt kanserinin teşhisinde oldukça yardımcı olacak.

Yüksek riskli cilt kanseri hastalarında kötü huylu cilt tümörlerinin erken teşhisi, zaman içinde potansiyel olarak hayati bir öneme sahip oluyor. Dermatoloji alanında dünyanın önde gelen tıbbi görüntüleme sistemleri üreticilerinden biri olan FotoFinder’ın geliştirdiği yapay zekâ destekli bodystudio ATBM master, cilt kanserinin erken teşhisi için doktorlara oldukça yardımcı olacak. Çekirdeğinde akıllı etkileşimli donanım, kamera teknolojisi ve özel bir yazılım yer alan sistem; cilt kanseri teşhisi platformuna ek olarak, PASIscan kullanılan sedef hastaları yönetimi için olduğu gibi, saç teşhisi ve estetik için de opsiyonel modüller sunuyor.

Klinik testlerde değerlendirilmiş en güçlü derin öğrenme algoritmalarından birine dayanan görüntüleme sistemi, tüm vücut görselinden mevcut cilt lezyonlarını tanımlıyor ve onları ilgi düzeylerine göre düzenliyor. Bu da doktorlara, tipik olmayan benleri ya da lezyonları ilk bakışta tanımlamasına imkân sağlıyor; böylece, özellikle yüksek riskli hastaların yönetimi kolaylaşıyor.

Kaynak: Fotofinder

Submit a Comment