Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yetersiz Beslenen Yaşlılara NHS’ten Mobil Uygulama Desteği

Yetersiz Beslenen Yaşlılara NHS’ten Mobil Uygulama Desteği
Kubilay Han Uluerim

Sağlık teknolojileri şirketi Inhealthcare, Birleşik Krallık’ın Darlington kasabasındaki yetersiz beslenen yaşlılara yardım edeceğini duyurdu.

Bu proje boyunca Age UK Darlington’ta çalışan gönüllüler, ücretsiz akşam yemekleri sırasında yaşlılardan kilo ve iştahlarıyla ilgili bilgiler toplayacak ve bir mobil uygulamaya girecek. Bu veriler daha sonra yerel diyetisyen ve genel pratisyenlerle paylaşılacak, yetersiz beslenen yaşlılar tespit edildiğinde yardım edilecek.

“Semt hemşireleri ve genel pratisyenler, bu hizmetten faydalanabilecek kişileri tespit ettikleri anda direkt bize yönlendirecekler. Bir değerlendirmeden geçen kişiler, ardından günlük olarak akşam yemeklerine davet edilecek. Bu yemekler sırasında kendilerini tartacak ve uzmanlardan tavsiye alacaklar. Soğuk ve karanlık kış aylarında yaşlılar herkesten fazla risk altındadır. Sadece soğuk değil, yalnızlık ve yetersiz beslenme de bu riskin temellerini oluşturur. Bu hizmet sayesinde kimin ihtiyaç sahibi olduğunu anlayıp müdahale edebileceğiz.”

-County Durham and Darlington Foundation Trust’tan Uzman Diyetisyen Catherine McShane

Inhealthcare CEO’su Bryn Sage ise yapılan bu ortaklık sayesinde yetersiz beslenmenin azalacağını, gereksiz hastane başvurularının son bulacağını ve NHS’in sırtından büyük bir yük kalkacağını söylüyor. Ek olarak bu akşam yemekleri sırasında insanların sosyalleşmesi ve yalnızlık hissinden kurtulması da planlanıyor.

 

Kaynak:

Submit a Comment