Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İngiltere Eczacıları Sosyal Medyayı Kullanmaları İçin Teşvik Ediyor

İngiltere Eczacıları Sosyal Medyayı Kullanmaları İçin Teşvik Ediyor
Buğrahan Ceylan

İngiltere sağlık alanında dijital gelişmelere ve özellikle sosyal medyaya yönelik yaptığı yatırım ve girişimlerle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. İngiltere, Royal Pharmaceutical Society (RPS) aracılığıyla eczacıları sosyal medyayı kullanmaya teşvik etmeye başladı.

Sosyal medyada daha güçlü ve aktif bir duruş sergileyebilmek için İngiltere, eczacılara Twitter ve Facebook ağırlıklı olarak, sosyal medyayı nasıl daha iyi kullanmaları gerektiği ile ilgili pek çok araç ve bilgi hizmeti sunmaya başladı. Bu araçların içinde, blog yazmak ve Twitter’ı etkin kullanmakla ilgili yayınlanan bir rehber de bulunmakta.

Bu rehberi hazırlayanların içinde, RPS’nin yöneticisi Helen Gorden, İngiltere NHS uzman eczacısı Jonathan Mason ve klinik eczacı Dr. Anthony Cox bulunmaktadır.

Eczacıların profesyonel anlamda sosyal medyada daha etkin olabilmeleri için hazırlanan bu rehber, ayrıca daha bilgili ve iletişim kurmakta başarılı olan eczacıların hastalarla daha iyi ilgilenebilmesi amacıyla da oluşturuldu.

Hazırlanan bu sosyal medyayı kullanma rehberinde, daha önce sosyal medyayı kullanmış ya da hiç kullanmamış olan eczacılar için farklı kısımlar bulunmaktadır.

  • Blog  yazmaya başlangıç rehberi
  • Sosyal medya sözlüğü
  • Twitter’a giriş
  • Eczacılar için sosyal medyayı kullanma ipuçları
  • Etkinlikler hakkında tweet atmak
  • Eczacılık kariyerinde sosyal medyanın yararları gibi, konu başlıkları bulunmaktadır.

Ayrıca İngiltere, ülkedeki tüm hastanelerin tam bir teknolojik ve dijital ekipmana sahip olmaları için oldukça ciddi yatırımlarda da bulunmaktadır.

 

 

 

Submit a Comment