Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anthem ve Kurbo’dan Obez Çocuklar İçin Klinik Deney

Anthem ve Kurbo’dan Obez Çocuklar İçin Klinik Deney
Kubilay Han Uluerim

Sigorta şirketi Anthem Blue Cross, Kurbo Health ile ortaklaşarak firmanın uygulama ve çevrimiçi koçluk özelliğini kullanıp çocuklarda obezite tedavisi üzerine 100 kişilik bir deney yapacağını duyurdu. Anthem, aynı zamanda California’da en fazla çocuk obezite vakası ile uğraşan San Benito Medical Associates’le beraber çalıştığını da açıkladı.

“Bu gelişme gerçeketen sağlık sorunlarını çözmek için çocuk, aile ve hizmet veren arasındaki bağı arttırıyor. Bu tarz ortaklıkların sağlık hizmeti ve düşük maliyeti bir araya getirmek açısından oldukça ilginç olduğunu düşünüyorum.” diyor Anthem Topluluk Sağlığı Ekibi Lideri Ruth Raskas.

Resmi açıklamaya göre, San Benito doktorları deneye katılacak kişileri Anthem üyeleri arasından seçecek. Beden kitle indeksi 85th olan kilolu çocuklar üzerinde yoğunlaşılacak. Eğer ebeveynler katılmayı kabul ederlerse, haftalık birebir koçluk hizmeti, yemek takibi ve sağlıklı seçimleri teşvik eden oyunlara sahip Kurbo uygulamasını indirecekler. Hizmet verenler anlık olarak takip sisteminin topladığı verileri kontrol panelinden görebilecekler. Çocuklar 3 ay boyunca deneye tabi tutulacaklar ve istedikleri taktirde 3 ay daha devam edebilecekler. Deney sonucu olumlu ise, Anthem bu hizmeti kalıcı olarak müşterilerine sunacak.

Submit a Comment