Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Çocuk Sahibi Olmanız Progyny ile Kolaylaşacak

Çocuk Sahibi Olmanız Progyny ile Kolaylaşacak
Kubilay Han Uluerim

Yapay döllenme ve doğurganlık üzerine çalışan New York merkezli dijital sağlık şirketi Progyny, yaptığı son fonlama kampanyasında 15 milyon $’a ulaştığını duyurdu. Şirket, aynı zamanda tüp bebek, yumurta dondurma ve danışmanlık hizmetlerine ulaşılmasını sağlayan bir uygulamayı da dijital pazara sürdü.

Progyny Mobile adlı uygulama, Progyny’nin embriyo yaşayabilirlik testi Eeva‘dan sonra geliştirdiği son teknoloji olarak pazarda yer alıyor. Progyny Mobile, kullanıcıları yaptıkları seçimlere göre bir yolculuğa çıkarıyor. Eğer kullanıcı yumurta dondurma gibi belirli bir hizmeti seçerse, uygulama kişiye adresler, fiyatlar ve başarı oranları bilgilerini veriyor. Sonra da kullanıcının seçtiği mekânları gezmesi için yardımcı oluyor.

prog

Progyny, aynı zamanda uygulama için tüp bebek başarı tahmini yapan bir hesap makinesi özelliği de geliştirmeye devam ediyor. Şirket, hesaplama özelliği çıkana kadar, şimdilik tüp bebek hizmeti veren firmaların başarı oranlarıyla ilgili bilgiler veriyor. Zira, bazı firmalar o kadar yeni ki, sıradan birinin haklarında detaylı bilgi bulması oldukça zor. Progyny baş teknoloji sorumlusu George Nassef’in söylediklerine göre, uygulamayı kullanan kurumlar, hükümet tarafından rapor hazırlanmasını beklemeden direkt olarak uygulamaya klinik bilgi girebilecekler.

Submit a Comment