Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple Cihazları Zehirli Gazları Tespit Edebilecek

Apple Cihazları Zehirli Gazları Tespit Edebilecek
Ceren Demir

Teknoloji devi Apple, “sağlıklı'” inovasyon peşinde. Müşterilerini küresel ısınmanın zararlı etkilerinden korumak isteyen Apple, zehirli gazları tespit edebilen minyatür sensör için patent başvurusunda bulundu.

Apple firmasında enteresan gelişmeler yaşanıyor. Apple ürünleri adımlarınızı sayabiliyor, kalp atış hızınızı gösterebiliyordu. Şimdi ise zehirli gazları solumadığınızdan emin olmak istiyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayımlanan patent belgelerine göre; Apple, iPhone’larına, Apple saatlerine ve MacBook’larına zehirli gazları tespit etme yeteneği verecek minyatür sensör için patent başvurusu yaptı. Eğer teknoloji hayata geçerse bundan sonra piyasaya sürülen Apple ürünlerinde, “gaz algılayıcı bir tabaka” ile zehirli gazları tespit etme özelliği olacak. Apple, bu hamlesiyle her yıl 400’den fazla Amerikalıyı öldüren (ve acil servise 20.000 kadarını gönderen) kükürt dioksit, metan ve karbon monoksit (CO) gibi gazlara maruziyeti azaltmayı hedefliyor.

Apple müşterilerinin küresel ısınmanın ağır hasarları sebebiyle, Apple cihazlarına güveneceğini düşünüyor ve müşterilerinin iPhone’larını şiddetli hava olayları sırasında el feneri ve siren olarak kullanacaklarını ve acil yardım için talimatlara ihtiyaç duyduklarında cihaza döneceklerini öngörüyor.

Kaynak: Futurism

 

Submit a Comment