Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Smart Rope İp Atlarken Spor Koçunuz Olacak

Smart Rope İp Atlarken Spor Koçunuz Olacak
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık sektöründe en çok rağbet gören teknolojilerin başında aktivite takip ve spor cihazları geldiğini 2015-2016 arası piyasaya sürülen birçok üründen biliyoruz. Bu cihazların özellikle obezite, kalp hastalıkları ve tansiyonla mücadele için klinik deneylerde kullanılması ise her zamanki gibi kaçınılmaz.

Seoul merkezli Tangram Factory tarafından geliştirilen Smart Rope sayesinde artık ip atlarken zıplamalarınızı saymanız gerekmiyor. Firmanın geliştirdiği LED ışıklı bu cihaz, her zıplamanızı sayarken Smart Gym uygulaması sayesinde dijital sağlık cihazı görevi de görüyor. Özellikle, yakılan kaloriyi hesaplaması ve başka insanlarla performans karşılaştırma yapmaya izin vermesi Smart Rope’u obeziteyle ilgili klinik deneyler için biçilmiş kaftan yapıyor. iPhone ve Apple Watch üzerinden Apple Health ile senkronize de olabilen cihaz, kullanıcının sağlık durumuna göre kişileştirilmiş antrenman şekilleri tasarlıyor ve tavsiyeler verebiliyor.

Şubat 2015 tarihinde Tangram Factory tarafından geliştirilmeye başlayan Smart Rope, gelişim sürecinde ihtiyacı olan fonu Kickstarter üzerinden sağlamış. Kampanyanın $60.000’lık ana hedefini geçerek $193.000 para toplayan ekip, pazardaki rakibi Sophia‘yı da geride bıraktı. Smart Rope’un tanıtım videosunu Tangram Factory’nin resmi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

ccc

Submit a Comment