Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Sağlık Ürünleri Tercih Haline Geliyor

Giyilebilir Sağlık Ürünleri Tercih Haline Geliyor
Necivan Berber

Sağlık sektöründe giderek gelişen cihazlar ve mobil uygulamalar arasında yer edinmiş, dijital sağlık ürünleri üreten şirketlerden biri olan Fitbit firması, kendi adını taşıyan ürünleriyle sağlıklı yaşama adım adım ilerliyor. Attığınız adımları, yaktığınız kalorileri, uyku düzeninizi takip eden bu ürünler iPhone, iPad ve Android işletim sistemleri ile entegre edilebiliyor. Böylece ne kadar efor sarfettiğinizi ve kalori harcadığınızı görebiliyorsunuz. Ayrıca etkinliğinizi Facebook‘ta da paylaşma şansınız mevcut. Hatta firmanın da önerdiği gibi Fitbit ürünlerinden birine sahip olanlarla birlikte bir grup kurup bu işi sosyal ağda yarış haline de dönüştürebilirsiniz. Böylelikle hedeflediğiniz adımlar daha eğlenceli hale gelebilir.

fitbit

 

Fitbit One, Fitbit Zip ve Fitbit Aria üzerinizde taşımanız veya giysilerinize tutturmanız gereken ürünlerken firmanın son ürünleri olan Fitbit Flex ve Fitbit Force şık ve aynı zamanda da sportif bir bileklik olarak tasarlanmış. Ayrıca bileklik, yapılan faaliyetler dışında hafif bir titreşimle uyanmanızı da sağlıyor. Bu sayede güne sessiz ve sakin bir şekilde başlayabilirsiniz. Ürünleri Apple Store’dan inceleyebilir ve temin edilebilirsiniz.

CESS

Consumer Electronic Show (CES) 2014’te Fitbit CEO’su James Park, Fitbit için “Kurumsal işimizin en hızlı  büyüyen parçalarından biridir; Fitbit artık kurumsal alanda aktivite izleme aracı olarak tercih haline gelmeye başladı” dedi. Park, aynı zamanda giderek büyüyen sağlık sektöründe, sağlık reformunun giyilebilir ürünleri benimsemesini teşvik edecek şirketlerin ilgisinden ve bu şirketlerin işçi sağlığına önem vermelerinden bahsetti. Fitbit ürünlerini kullanan şirketler arasında British Petroleum, Autodesk ve eBay yer alıyor.

Submit a Comment