Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple, WatchOS 3 Güncellemesiyle Dijital Sağlıktaki Yerini Koruyor

Apple, WatchOS 3 Güncellemesiyle Dijital Sağlıktaki Yerini Koruyor
Kubilay Han Uluerim

Apple, yeni çıkardığı Apple WatchOS 3 sürümüyle beraber yeni dijital sağlık özellikleri ekleyeceğini duyurdu. Bu özelliklerden bazıları özellikle stresle mücadele eden ve tekerlikli sandalye kullananları ilgilendiriyor.

Önümüzdeki Güz mevsiminde çıkacak güncelleme, stresi azaltmak ve rahatlamak için kullanıcıları günde 5dk nefes egzersizleri yapmaya teşvik eden Breathe app’i de beraberinde getiriyor. Activity adlı uygulama ise artık paylaşma, karşılaştırma ve yarışma gibi özellikler sunuyor.

“Apple Watch, sağlıklı bir yaşantı için en iyi yoldaşınız ve şimdi watchOS 3 sayesinde seveceğiniz daha çok şey var.” diyor Apple Baş Yönetim Müdürü Jeff Williams.

Açıklanana göre, yeni güncelleme kullanıcıları sosyal etkileşimle sportif faaliyetlere teşvik ediyor ve yakınlarıyla paylaşım, karşılaştırma ve yarışma yapmalarına imkân tanıyor. Kullanıcılar aynı zamanda arkadaşlarının gelişmeleriyle ilgili bildirimler de alıyorlar. Ek olarak, WatchOS 3 sayesinde Activity uygulaması artık tekerlekli sandalye kullanıcılarının da günlük faaliyetlerini takip edebiliyor. Özellikle tekerlek çevirme hareketinin yaktığı kalori hesaplanıyor.

 

Submit a Comment