Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple Yeni Ürününü Çıkarmaya mı Hazırlanıyor?

Apple Yeni Ürününü Çıkarmaya mı Hazırlanıyor?
Buğrahan Ceylan

Apple’ın çıkması beklenen yeni ürünü iWatch hakkında çok fazla yazı yazıldı, tahminlerde bulunuldu. Öyle ki, iWatch’un neye benzeyeceğini merak ederek kısa bir araştırma yapsanız birbirinden farklı pek çok görsele ulaşabilirsiniz. Fakat yakın bir zamanda Apple artık tüm söylentileri durduracak gibi gözüküyor çünkü Türkiye de dahil pek çok ülkede ürünün isim hakkını almaya başladı bile.

Apple’ın mobil cihazlar sektörüne kattığı yenilikçi işler ile bugün pek çok sektör (tüketicilerin kullanım alışkanlıkları sebebiyle) stratejilerini değiştirmiş bulunmaktadır. Akıllı telefon piyasasında ilkleri gerçekleştiren ve çok hızlı bir şekilde tüm dünyada satış rekorları kıran iPhone serisi, diğer markaların da bu trendi takip etmesinde önemli bir rol oynadı. Aynı şekilde tablet cihazların en popüleri iPad sayesinde akıllı telefonlar hariç yepyeni bir piyasa oluştu. Tüm bu gelişmeler ise, insanların internete daha kolay, daha hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmasına sebep oldu.

Sağlık sektörü içinse, tüm bu gelişmeler bir devrim niteliğindeydi. Hala mobil iletişime, pazarlama stratejilerine ve uygulamalara kendini adapte etmeye uğraşan sağlık sektörü için çok büyük potansiyeller oluştu.

Apple’ın sağlık sektörüne nasıl bir katkıda bulunduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda Apple’ın çıkması beklenen yeni ürünü iWatch hakkında daha önce yazdığımız yazıyı okumak ve sağlık sektörünün teknolojiyle nasıl bir ilişki içinde olduğunu öğrenmek için ise bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Submit a Comment