Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık İşletmeleri LinkedIn’e Katılarak Fark Yaratabilir

Sağlık İşletmeleri LinkedIn’e Katılarak Fark Yaratabilir
Alperen Sözen

Sağlık işletmeleri de hızlı tüketim markalarının izinden giderek sosyal medyayı daha etkin kullanmaya başlıyorlar. Özellikle Pinterest mecrasında fiziksel kanıt olarak sunulan hastane odalarının, tesislerin, ekipmanların ve hatta bazen çalışanların resimlerinin hastalara ulaştırılması, akılda kalıcılık sağladığı gibi markalaşan ve zincirleşen hastanelere bilinirlik ve görünürlük getirmesiyle oldukça önemli yer tutuyor. Ancak çoğu gözden kaçan ve sessiz olduğu düşünülen bir mecra var ki sağlık sektöründe yer alan her işletme için büyük önem taşıyor: LinkedIn.

LinkedIn

Sağlık işletmelerinin hastalara, tüketicilere ve hedeflediği gruplara ulaşabilmesi, onlarla etkileşime geçebilmesi ve iletişim kurabilmeleri için sosyal medyada yer almaları şart oldu. Çevrimiçi olmayan ve sosyal ağlarda iletişime geçmeyen işletmeler, görünürlüklerini arttırmak açısından pek çok fırsatı kaçırıyorlar.

LinkedIn’in önemini kavramak için bu mecranın neler içerdiğini bilmek gerekiyor. LinkedIn profesyonel bir ağ olarak konumlanıyor. Bunun önemi, işletmelerin kendilerini büyütebilecek pek çok üçüncü parti işletmeyle buluşmalarını sağlamaktan geliyor. Yani sağlık işletmenize yatırım istiyorsanız ya da yeni bir tedarikçi ihtiyacınız varsa LinkedIn’de görünür olmanız oldukça kritik bir önem taşıyor.

Rakamlarla bakacak olursak;

  • LinkedIn 238 milyon kullanıcıya sahip.
  • Bu kullanıcıların %27’si her gün LinkedIn hesaplarını kontrol ediyor ki bu, 64 milyon 260 bin kullanıcı demek.
  • Toplam işletme sayfası sayısı 3 milyon.
  • Grupların sayısı 1,5 milyon.
  • Mobil cihazlardan ziyaretler toplam ziyaretlerin %27’si kadar.
  • LinkedIn küresel çapta 200 ülke ve bölgede hizmet veriyor.
  • Ürün ve hizmetlerin sunulduğu LinkedIn işletme sayfalarının sayısı 1,2 milyon.

Bunların dışında LinkedIn’de yer alan tasdik sistemiyle, müşterilerinizin ve iş partnerlerinizin

sizi tavsiye etmesini sağlıyor. Ne kadar çok tasdik (endorsement) alırsanız, sayfanızda o kadar çok görünürlük kazanabilirsiniz.

Wishpond tarafından hazırlanan infografikde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

infografik

Sonuç olarak, sağlık işletmelerinin çokça faydalanması gereken bir mecra olan LinkedIn giderek büyüyor ve kullanıcılarına pek çok fırsat sunuyor. Rekabette farklılaşabilmek için bu mecra tüm işletmeler için olduğu gibi sağlık işletmeleri için de oldukça önemli.

Submit a Comment