Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Artıyor

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Artıyor
Buğrahan Ceylan

Giyilebilir teknoloji ürünleri son yıllarda sağlık sektörü içinde oldukça popüler. Güçlü sensör teknolojileri ile donatılan bu ürünler, kullanıcılarına pek çok kolaylık ve kontrol imkanı sağlıyor. Canalys araştırma şirketi de yaptığı bir çalışmada, giyilebilir teknoloji markalarının sayısının gittikçe arttığını belirtmiştir.

Canalys, yayınladığı raporda; 2013’ün ikinci yarısında 1,5 milyon giyilebilir teknoloji ürünü sevkıyatının gerçekleştirildiğini yayınladı. Özellikle fitness cihazları içinde Fitbit, sektörün önde gelen markaları arasında yer alıyor. Kullanıcılarının spor aktiviteleri ile ilgili belli hedefler koymalarını ve bu hedeflerin takibinde yardımcı olmayı amaçlayan FitBit, yakılan kalori kontrolü ve diğer ölçümlerde de oldukça başarılı.

Canalys’in sunduğu diğer bir veriye göre ise, sevkıyatı yapılan tüm giyilebilir teknoloji ürünleri içinde Samsung’un yakın bir zamanda piyasaya sunduğu Galaxy Gear bulunuyor.

galaxy gear

Araştırma şirketinden Daniel Matte’ye göre, bu markalar ve cihazları sağlık endüstrisi içinde “sağlıkta tüketim ürünleri” kategorisinde önemli bir yere sahip. Farklı amaçlar için hazırlanan uygulamalardan ziyade, kişinin kendi yaşamsal verilerini hesaplayan, kategorilendiren ve takibini yapan uygulamaları barındıran bu cihazlar büyüme oranlarıyla diğer teknoloji devlerinin de ilgisini çekmiş durumda. Bu haberimizde Apple’ın büyüyen sağlık teknolojisi ve giyilebilir teknoloji ürünleri ne olan ilgisi ve bu alana yönelik yaptığı çalışmaları okuyabilirsiniz.

 

Submit a Comment