Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç Firmalarının, Sosyal Medyada İşleri Gittikçe Kolaylaşıyor

İlaç Firmalarının, Sosyal Medyada İşleri Gittikçe Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

IMS Health bugün, yaşam bilimi üzerine çalışan firmaların, hastaların ve sağlık hizmeti veren kurumlarla, sosyal medyada etkileşime geçmesini sağlayan, IMS Health AETracker adlı Hootsuite uygulamasını tanıttı.

Uygulamaya şu andan itibaren Hootsuite App Directory üzerinden ulaşılabiliyor. AETracker ve IMS Health’in gelişmiş tanımlama sistemini kullanan uygulama, ürün şikâyetlerini ve etiketsiz kullanım gibi olayları takip edebiliyor. İnternetin hayatımızın her alanında etkili olduğu bu dönemde, pek çok yaşam bilimleri firması, hedef kitlesiyle yakınlaşmak için forum ve sosyal medya gibi ortamlarda, soru-cevap şeklinde etkileşimde bulunuyor. Bu sayede ilaçların yan etkileri ve faydalarıyla ilgili bilgiler paylaşılabiliyor.

Bu iletişim platformlarından etkileşim önemli olsa da, Twitter ve Facebook gibi ağlarda sürekli olarak üretilen verilerin kontrolü oldukça zor ve zahmetli. Hootsuite üzerinden çalışan IMS Health AETracker uygulaması sayesinde, paylaşılan içeriklerin pazar için belirlenen mevzuata uygunluğu garantileniyor. ”AETracker’ın Hootsuite ile birleşmesi, müşterilerimizin sosyal medya risklerini tespit ve rapor etmesini kolaylaştırıyor.” diyor IMS Health Sosyal Medya Sorumlusu Siva Nadarajah.

Submit a Comment