Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bebeğiniz İçin Daha İyi Uyku Daha İyi Sağlık

Bebeğiniz İçin Daha İyi Uyku Daha İyi Sağlık
Buğrahan Ceylan

Uyku, sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazlarındandır. Düzenli ve verimli bir uyku kişinin daha mutlu ve sağlıklı olmasındaki en önemli etkenlerinden bir tanesidir. Günümüzde ise uyku düzenini kötü yönde etkileyebilecek pek çok etmen bulunmaktadır. Bu etmenlerin başında ise stres gelmektedir. Bu sebeple kişisel sağlık kategorisinde çıkan mobil uygulamaların en popülerleri arasında ise uyku düzenleyici uygulamalar gelmektedir. Şimdiye kadar Tek Doz Dijital’de bu uygulamaların arasında en dikkat çekenleri okuyucularımızla paylaştık, bu sefer ki uygulama ise uyumayan bebekler için hazırlanmış bir uygulama.

“En bilimsel mobil uygulama” sloganı ile dikkat çeken Sleep Genius, bu kez uyku problemi yaşayan yeni doğmuş bebekler için bir uygulama hazırladı. Öyle ki uygulama, klinik olarak da test edilmiş olmakla beraber bazı hastanelerde hemşireler tarafından da kullanılmaktadır.

Nöro bilim dalı uzmanlarının da katkılarıyla hazırlanmış olan uygulama, çocuk gelişiminde önemli olan uyku düzenini çeşitli ses kombinasyonları ve müzikle düzenlemek için geliştirildi.

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için hazırlanmış olan uygulama, bebeklerin daha hızlı ve daha derin uyumasını sağlamaktadır.

Submit a Comment