Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Beklenen Apple Watch Güncellemesi Nihayet Geldi

Beklenen Apple Watch Güncellemesi Nihayet Geldi

| On 25, May 2015

Apple Watch ilk güncellemesini geçen hafta yaptı. Apple Watch’un spor algoritmalarıyla ilgili yaptığı bu güncelleme; uyku ve glikoz değerlerinizin kontrolünü de kapsıyor. Buna ek olarak, 8 Haziran Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) yaklaşırken Apple’ın bu konferansta tanıtmayı planladığı yeni başka güncellemeleri de olması bekleniyor.

Apple Watch’un yaptığı son güncellemenin ayrıntıları tam olarak bilinmese de, bisiklet ve kürek egzersizi programları için kalori, mesafe ve hız sayarla ilgili bazı değişiklikler yapıldığı biliniyor. Fitness özellikleri, güncellemenin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu arada, birden fazla açıklanmayan kaynaktan alınan bilgiye göre; 9to5Mac Apple’ın Sağlık ve Fitness özelliklerini genişletmek için yeni planları var. Ayrıca, gelen yazılım güncellemesinin en önemli yeniliklerinden bir tanesi de; Türkçe dil desteğinin eklenmiş olması. Böylelikle Apple Watch’un Türkiye’de satışa sunulması için gerekli olan en önemli engellerden biri de ortadan kalkmış oluyor.

Apple-Watch-208x300

Aslında Apple’ın orijinal Apple ürünü içinde yer alması planlanan bu güncellemeler; bazı düzenlemeler sebebiyle kesintiye uğradı ve ilk satın alındığında sisteminde yüklü olması gereken özelliklere, güncellemeler sayesinde ulaşılabiliyor. Bunda FDA’nın kriterlerinin katkısı çok büyük tabii. FDA’nın kullanıcıya kalp hızının bildirilmesi gibi, bir tıp cihazında bulunacak özelliklerin, akıllı telefonlara yüklenmesi konusunda getirdiği kısıtlamalar sebebiyle, bu tarz gecikmeler yaşanıyor. Apple‘ın 9to5Mac adlı kaynakları kısa vadede; kan basıncı ve uyku izleme uygulamaları, uzun vadede ise; kan şekeri takibi yapan uygulamaları piyasaya sürmesi bekleniyor. Son olarak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yepyeni sürpriz gelişmelerle de karşılaşabiliriz. Güncellemeyi yüklemek için önce iOS’taki Apple Watch uygulamasını açmak, genel sekmesine dokunmak ve yazılım güncellemesi seçeneğini tercih etmek yeterli.

 

Submit a Comment