Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Breast Cancer Mosaic ile Hikayenizi Paylaşın

Breast Cancer Mosaic ile Hikayenizi Paylaşın
Buğrahan Ceylan

Hastaların internet ve sosyal medya aracılığıyla sağlık bilgisi edinme oranı gün geçtikçe artmaktadır. Belli hastalıklara sahip internet kullanıcıları, düzenli doktor ziyaretlerinin yanı sıra, aynı durumdaki hastalarla iletişime geçerek bilgi ve tecrübe paylaşımını oldukça yararlı bulmaktadır.

Günümüzde pek çok kadının hatta erkeğin maruz kaldığı meme kanseri için de pek çok platform bulunmaktadır. “Breast Cancer Mosaic” de bunlardan bir tanesi. Meme kanserine yakalanan hastaların bir araya gelerek tecrübelerini paylaştığı bu web sitesi hastalar tarafından oldukça ilgi görmektedir.

“Social is healing” sloganı ile yola çıkan “Breast Cancer Mosaic” ayrıca sosyal medyada bulunan hastalara da kendi web siteleri içeriğinde de yer vermektedir. “Twittersphere” kısmında meme kanseri ile ilgili atılan tweetlerin takibine olanak sağlayan site, hastaların kendi hikâyelerini ve tecrübelerini paylaşarak sosyalleşmesini ve destek grupları oluşturmalarını hedeflemektedir.

“Breast Cancer Mosaic” yalnızca hastaların değil, kendi hikâyesini paylaşmak isteyen sağlık profesyonelleri hatta kurumlarında hikâyelerini paylaşmaya olanak sağlıyor.

Submit a Comment