Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bu Sene Fitbit’in Kullanılacağı 18 Klinik Deney -3-

Bu Sene Fitbit’in Kullanılacağı 18 Klinik Deney -3-
Kubilay Han Uluerim

Kurum: New York University School of Medicine
Amaç: Mobil sağlık aygıtlarını kullanarak kronik böbrek hastalığının ilerlemesini yavaşlatmak
Tahmini Bitiş Tarihi: Eylül 2016

Bu araştırmada, kontrol ve deney gruplarının ikisi de Fitbit aktivite takip cihazı giyecek ve toplanılan veriler, elde edilen sonuçların temelini oluşturacak. Araştırma, bir iPad öz gözlem uygulamasının, 40 kronik böbrek ve diyabet hastası üzerindeki tesirini ölçmek için yapılacak.

Kurum: Bayer
Amaç: Fitbit’i 6 dakikalık yürüme testine bir alternatif olarak değerlendirmek
Tahmini Bitiş Tarihi: Aralık 2016

Bir ilaç şirketi tarafından yürütülen, Fitbit içeren ve ClinicalTrials.gov veri tabanında bulunan tek araştırma niteliğine sahip olan bu deney, farklı alanlardan 40 hastanın katılımıyla gerçekleştirilecek. Deneyde, pulmoner hipertansiyon (PAH) veya kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyon (CTEPH) hastalarının, Fitbit ve geleneksel 6 dakikalık yürüyüş testi sonuçları karşılaştırılacak.

Kurum: Florida State University
Amaç: Hasta bakıcı yükünü azaltmak için, aktivitelerin vekil olarak kullanılması
Tahmini Bitiş Tarihi: Haziran 2016

Bu çalışma, Fitbit verilerinin sonuç ölçütü belirlemek için kullanıldığı deneylerden biri. Bu araştırmada, bunama hastalarının bakıcılarına haftalık bir eğitim programı verilerek müdahele ediliyor. Deney, hasta bakıcıların depresyona girmesini engellemek ve hayat kalitelerini arttırmak için tasarlanmış. Çeşitli aktiviteler yapmak, bu tarz psikolojik hastalıkların takibi için kullanılan yollardan biri.

Submit a Comment