Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cafyne Healthcare Edition ile Sosyal Medyanız Kontrol Altında

Cafyne Healthcare Edition ile Sosyal Medyanız Kontrol Altında
Kubilay Han Uluerim

Sosyal medya güvenlik hizmeti veren Cafyne, sağlık sektörüne atılım yaparak Cafyne’s Healthcare Edition adıyla yeni bir hizmet vereceğini açıkladı.

Cafyne, sosyal medyada hesapları bulunan şirketleri vandalizm ve güvenlik tehlikelerine karşı korurken, bazı özel sorunlara da çözümler üretiyor. Özellikle sosyal medya kullanırken, HIPAA ve FDA’in kurallarına bağlı kalmanın zor olduğu zamanlarda, lojistik sorunlara çare oluyor. Genetik testler yapan SundanceDX firması ise, yakın bir zamanda, sosyal medya hesaplarının yönetimi ve korunması için Cafyne ile anlaşanlardan sadece biri. SundanceDX bu zamana kadar, çeşitli sorunların önüne geçmek için, diğer basit firmalar gibi kolay bir yönteme başvuruyordu. Sosyal medya kullanmamak. Bu da pek çok tanıtım ve tutundurma faaliyetlerinden faydalanamamalarını neden oluyordu haliyle.

SundanceDX CEO’su Kim Bechthold, ”SundanceDX, ebeveynleri, çocuklarının reçeteli ilaçlara verdikleri tepkiler hakkında bilgilendiriyor. Özellikle antidepresan kullanan gençler bu konuda çok önemli. Bu tarz tedavilerin genç hastaların üzerinde denenmesinin bir risk olduğu gerçek. Deneme yanılma yoluyla ilaç denemekten ziyade, genetik test yaparak ilaç vermeyi tercih ediyoruz” diyerek, verdikleri hizmetin öneminden bahsediyor. Yaptıkları işi, sosyal medya üzerinden ailelere duyurmaları nedeniyle, mevzuata uygunluk konusunda sorun yaşamamak için, bütün sosyal medya hesaplarının kontrol ve güvenliğini Cafyne’e verdiklerini belirtiyor.

Cafyne Healthcare Edition’ın verdiği hizmetler şöyle:

FDA ve HIPAA mevzuatıyla ilgili gözlem: Cafyne’in programladığı yazılım sayesinde, çalışanların sosyal medyada yazdığı her yazının, FDA ve HIPAA kurallarına uygun olup olmadığı tespit edilebiliyor.

Güvenli arşivleme: FDA ve HIPAA gibi kurumlar, kişilerin sağlık bilgilerinin korunmasıyla ilgili zaman zaman sağlık kuruluşlarına teftişler yapabiliyor. Bu tarz durumlarda, önceki işlemlerde yapılan tüm bilgilerin arşivlerden çıkarılıp incelenmesi gerekebiliyor. Cafyne, güvenli arşivleme hizmetiyle bu teftişlerin kolaylaşmasını sağlıyor.

Klinik denek uygunluğu için gözlem: Bu hizmet sayesinde, sosyal medya üzerinden klinik deneylere başvuran kişilerin, uygun özelliklere sahip olup olmadığı anlaşılıyor ve sahtekârlık engellenebiliyor.

Kurumsal marka koruması: Kurumsal markaların sosyal medya hesaplarının hacklenmesi veya çalınması durumlarında, Cafyne’in güvenlik hizmeti sayesinde hesaplar eski hâline getirebiliyor.

Submit a Comment