Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Canary Health ve bLife Stresle Savaş İçin Birleşti

Canary Health ve bLife Stresle Savaş İçin Birleşti
Kubilay Han Uluerim

Dijital aygıtlar kullanarak kitlelerin kronik rahatsızlıkları engellemesi ve kontrol etmesini sağlayan Los Angeles merkezli Canary Health şirketi, stres kontrol uygulaması şirketi bLife‘ı şimdilik ifşa edilmemiş bir rakama satın aldığını duyurdu.

Canary Health, hastalık kontrol programlarını hastane ve sağlık sistemlerine satarken, bLife direkt olarak kullanıcıya yönelik stres kontrol uygulamaları geliştiren bir şirket. bLife’ın müşterilerinden bazılarını Oprah Winfrey Network, Deepak Chopra ve Huffington Post gibi ünlü isimler oluşturuyor.

Canary Health CEO’su Adam Kaufman’ın dediğine göre, Canary Health, bLife’ın teknolojisi ve tasarımını pek çok farklı şekilde kendisine uyarlamaya çalışacak. Buna göre, Canary’nin eklem kireçlenmesi ve diyabetle ilgili var olan hizmetlerinin, stres kontrol aygıtlarını kullanabileceği söyleniyor. Zira, stres çoğu zaman kronik hastalıklarla birlikte geliyor. Ek olarak, şirket bLife’ın halihazırda sunduğu uygulamaları da destekleyecek fakat daha fazla güncelleme yapmayacak.

Şirketin satın alınmasından sonra ise, bLife CEO’su Paul Campbell’ın Canary Health’e Ürün Müdürü olarak girdiği, Hamet Watt’un ise yönetici kadrosuna katıldığı belirtiliyor.

Submit a Comment