Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Çevrimiçi Sağlık Tüketicisiyle İlişkiniz Nasıl?

Çevrimiçi Sağlık Tüketicisiyle İlişkiniz Nasıl?
Berna Yaran

Günümüzün çevrimiçi sağlık tüketicisiyle ilişkiniz nasıl? Bizim en gözde sorumuz bu. Çünkü günümüzde sağlık müşterilerinin çevrimiçi deneyimlerini nasıl oluşturduklarına dair birçok araştırma yapılıyor. Eğer istatistikleri inceleyecek olursak üç baskın içerik ortaya çıkıyor.

Mobil, sosyal medya ve araştırma.

Bu yüzden biz bu konuların bilgilendirme grafikleri için harika olacağını düşündük. Aslında, günümüzün mobil,sosyal medya ve arama eğilimleri dijital bağlantının hayatımızda artan önemini belirtiyor. Bu üç öge sağlık tüketicilerinin seni çevrimiçi bulmasında, tedavi seçeneklerini araştırıp değerlendirebilmelerinde ve tüketici olmaktan hastanız olmaya yöneltecek kritik adımı atmalarında çok büyük etkiye sahip.healthcare-social-media_thumb[158]Dijital iletişimin değişim oranları sabit değil. Bu değişime ayak uydurmak için bir dijital strateji oluşturmak zor olabilir. Geonetric’te tüketicilerin iç ve dış sağlık için interneti nasıl kullandığını araştırıyoruz.

Çevrimiçi kullanıcıların büyük bir kısmını sağlık tüketicileri oluşturuyor. Sağlığımız için endişelendiğimiz zaman birçoğumuz hemen internetten araştırmalar yapıyoruz.  Sadece internetteki kaynaklara  güvenmeliyiz diyemem ama bu veriler son derece değerli hale geldi. Eğer sağlık çalışanıysanız bu bilgileri göz önünde bulundurmanız sizin için oldukça faydalı olur.

Submit a Comment