Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

internet ve sağlık

Çevrimiçi Sağlık Tüketicisiyle İlişkiniz Nasıl?

07 February 2015 17:18 |

Günümüzün çevrimiçi sağlık tüketicisiyle ilişkiniz nasıl? Bizim en gözde sorumuz bu. Çünkü günümüzde sağlık müşterilerinin çevrimiçi deneyimlerini nasıl oluşturduklarına dair birçok araştırma yapılıyor. Eğer istatistikleri inceleyecek olursak üç baskın içerik ortaya çıkıyor.

Mobil, sosyal medya ve araştırma.

Bu yüzden biz … Read More

Sağlıkla İlgili İnternet Siteleri için Etik İlkeler: Health on The Net Foundation (HON)

15 December 2014 18:32 |

Kar amacı gütmeyen kurumlar sağlık web sitelerinin güvenirliğini ve bilinirliğini arttırmak için denetim mekanizmaları oluşturuyor. Bu denetim mekanizmaları sağlıkla ilgili internet siteleri için, etik ilkeler adı altında toplanıp, üye sitelere bu etik kurallar dahilinde hareket etmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmaktadır.

Health … Read More

Sosyal Medya Bağımlılığının Riskleri

26 August 2014 14:30 |

Birçoğumuz, günlük hayatlarımızda sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Sosyal medya bağımlılığının yaygınlaşmasının, getirmiş olduğu riskler üzerine sorulan pek çok soru bulunmaktadır. İnternet bağımlılığı, 1996 yılında ilk kez psikiyatrik bozukluk olarak öne sürülmüştür ve kısa bir süre sonra internet kullanımı … Read More

Google, Akıllı Kontakt Lensler ile Milyarların Sağlığına Odaklandı

23 July 2014 9:30 |

Google ilaç devi Novartis ile dijital sağlık piyasası genelinde hastalara diyabet kontrolü imkanı sağlayabilmek için, akıllı kontakt lens geliştiriyor.

Google’ın 3D Mobil Teknolojisi ve sağlık kayıtlarının sayısallaştırılması işlemleri, sağlık pazarındaki olası genişlemeyi tetikledi. Geçen ay, sağlık faktörlerini dikkate alan Google, … Read More

Gençlere Yönelik Ruh Sağlığı Hizmeti

22 July 2014 17:46 |

Gençlerin lokal medikal sağlık hizmetlerine internet ortamından ulaşabilmelerinin hızlı ve kolay yolu aktör Stephen Fry’ın desteğiyle lanse edildi.

Find Get Give web sitesi gençlere kendi yakınlarında ruh sağlığı hizmetleri bulabilmeleri için yardımcı oluyor. Diğer insanlar tedavilerle ilgili feedbacklere ulaşabiliyorlar ve yapılan … Read More

Hastalıklara İşaret Etmek İçin Etkili Twitter Kullanımı

22 July 2014 15:45 |

Çocuk yaşta obeziteye yakalanma konusu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en güncel konulardan biri. 2-19 yaş arası çocukların %32’si 2012 yılında obez olarak kayıtlara geçti. Çocuk yaşta obezitenin artması gibi konuları tartışmak isteyen kişi ve kuruluşlar konuyu Twitter‘da da ele aldı.

Washington … Read More