Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

IMC Yeni Sağlık Uygulamasını Piyasaya Sürdü

IMC Yeni Sağlık Uygulamasını Piyasaya Sürdü
Berna Yaran

Grip sezonu için Intermountain Healthcare‘ın piyasaya sürdüğü ücretsiz mobil uygulamadan zamanında faydalanın. Intermountain Health Hub, uygulaması hepsi bir arada özelliği ile sağlık yönetimini kolaylaştırıyor.

Uygulama, kullanıcı hareket halindeyken kendi tıbbi kayıtlarına ulaşabilmesi gibi sağlık tecrübelerini kolaylaştıran birçok özelliğe sahip.

Intermountain Health Hub, hastaların reçetelerini tekrar doldurmalarına olanak sağlıyor. Yaygın yaralanmalar için ilk yardım ipuçları alınması, en yakın hastane ve eczanelerin yerlerinin bulunması gibi birçok kolaylığı kullanıcıya sunuyor. Bu uygulamayı ücretsiz olarak App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz. Intermountain Healthcare‘in diğer uygulamaları ve Intermountain Health Hub hakkında daha fazla bilgi alabilmek için kendi sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

screen568x568

Uygulamanın, GermWatch diye adlandırılan özelliği Utah’ta bulunan topluluklar için bulundukları bölgede hangi hastalığın  yaygın olduğunu neredeyse gerçek zamanlı olarak veriyor. Böylece kullanıcılar hastalık belirtilerini, mikrobun nasıl yayıldığını, tedavileri ve doktorlarıyla ne zaman iletişime geçmeleri gerektiğini öğrenebiliyorlar.

Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Per Gesteland, çevremizde hangi mikropların olduğu hakkında bilgimiz olursa onların sebep olduğu hastalığa karşı daha dikkatli olacağımızı ve bu farkındalığın doğru tedaviyi uygulayabilme imkanı vereceğini söyledi.

Uygulamanın sahip olduğu diğer özellikler:

→ Yaygın olarak görülen solunum yolları virüsleri hakkında bilgi vermek ve bunlara neden olan koşulları göstermek

→ Etkili antibiyotikler ve her birinin fiyatı

→Utah etkileşimli bir harita (Utah’ta yaşayanlar için)

Sağlığımızı korumanın biraz daha zorlaştığı kış aylarında bu uygulama oldukça işimize yarayacak gibi görünüyor.

Submit a Comment