Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ChartSpan, Elektronik Hasta Kayıt Uygulaması İçin 3.2 Milyon $ Topladı

ChartSpan, Elektronik Hasta Kayıt Uygulaması İçin 3.2 Milyon $ Topladı
Kubilay Han Uluerim

Greenville, South Carolina merkezli ChartSpan Medical Technologies, Teksas merkezli yatırımcı sendikasından 3.2 milyon $ para topladı. Bu sayede şirketin topladığı fon 6 milyon $’a ulaşmış oldu. ChartSpan, elde ettiği parayı önümüzdeki yıl 300’den fazla klinik ve teknoloji profesyonelini işe almak için kullanacağını açıkladı.

ChartSpan’i kuluçka aşamasına sokan dijital sağlık destekçisi Iron Yard, ChartSpan’in önceki aşamalarda da yardımcısı olmuştu. Şirket, CEO Jon-Michial Carter ve Baş Sağlık Memuru Patrick Carter kardeşler tarafından kurulmuş.

ChartSpan, bir hizmet verenin EMR sistemiyle birleşerek, hastanın tıbbi bilgilerini toplamasına yardım ediyor. Geliştirilen uygulama, kullanıcıların tıbbi kayıtlarını sistemden talep etmesine, düzenlemesine ve gönderilmesine yardım ediyor.

Hizmet veren tarafında ise, kullanıcıların kayıt dağıtımlarının otomatik olarak sağlanması, hastalardan güvenli mesaj alınması, gönderilmesi ve analiz kontrol paneli gibi özellikler sunuyor. Ayrıca, hastaların 7/24 ChartSpan’in tıbbi profesyonellerine bağlanmasına ve soru sormasına imkân tanıyor.

Submit a Comment