Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ClotMD Evinizi Kliniğe Çevirmeye Geliyor

ClotMD Evinizi Kliniğe Çevirmeye Geliyor
Kubilay Han Uluerim

ClotMD firması, uzun süredir geliştirme aşamasında olan uygulaması sayesinde hastaların evlerini sanal pıhtılaştırma kliniğine çevirmelerine olanak tanıyor. Mobil cihazlar ve masa üstü bilgisayarlar üzerinden erişilebilen ClotMD, pıhtılaşmayı engelleyen ilaçlar kullanan hastaları anlık olarak doktorlarıyla iletişime geçiriyor.

Geliştirilen uygulama, hizmet verenlerin hastaları gözlemlemesini sağlayarak ilaç kullanımına bağlılığı kontrol altında tutuyor. Ek olarak, doktorların anlık olarak tahliller ve doz hesaplamalarıyla ilgili haber almasını sağlayan bir bildirim sistemi de bulunuyor.

mac

CEO Patricia Lyons-Blum’un dediklerine göre; hizmet veren kişinin algoritmanın daha sonra referans olarak kullanması için hasta ile ilgili bilgiler girmesi gerekiyor. Bu bilgilere yaş, hastalık türü, ilaç türü ve dozu da dahil. Resmi açıklamaya göre; kullanılan algoritma, aslında daha önceden BBMK Technologies tarafından geliştirilen bir uyku apnesi uygulaması için yazılmış.

Hastalar ClotMD sayesinde daha önceki Uluslararası Düzeltme Oranları (INR), sağlıklı diet listeleri ve dozaj değişikliğiyle ilgili bildirimlere ulaşabiliyorlar. Çalışma prensibi sonucu hastaların kliniklere gitmesi gerekliliğini ortadan kaldıran uygulama tasarruf sağlasa da hedef kitle orta yaş ve üstü olduğu için teknolojinin benimsenmesinde zorluklar çıkabileceğini söylüyor Lyons-Blum.

 

Submit a Comment