Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Coaching Suite ile Diyetisyeniniz Sürekli Yanınızda

Coaching Suite ile Diyetisyeniniz Sürekli Yanınızda
Kubilay Han Uluerim

The British Dietetic Association, Oviva tarafından desteklenen yeni akıllı telefon uygulaması BDA Coaching Suite’i yayınladı. Uygulama, genel olarak kullanıcıların çevrimiçi bir ortama bağlanıp diyetisyenlerle iletişime geçmesini ve bilgi almasını sağlıyor.

Coaching Suite, hasta ve doktor eğer kendi aralarında anlaşırsa yüzyüze görüşmeye de imkân tanıyor. Hastanın yediği yemeklerin fotoğraflarını çekmesi ve fiziksel hareketlerinin bir kaydını tutması sonucu bu bilgiler diyetisyene yollanıyor. Analiz sonucuna göre olumlu eleştiri alan kullanıcılar farklı şekillerde yönlendiriliyorlar. 1 yıl deneme aşamasında uygulamayı test eden diyetisyen Lucy Jones, hastaların ve diyetisyenlerin bu şekilde iletişime geçmelerinin daha kolay olduğunu ve bu tarz basit uygulamaların genel halk tarafından daha çok desteklendiğini belirtiyor. Ayrıca, diyetisyenlerin belirli gruplar üzerinde denedikleri yöntemleri ve aldıkları sonuçları kolay bir şekilde takip etmelerine yardım etmesi, programın pek çok deney için de kullanımına olanak sağlıyor.

Yoğun ve uzun çalışma saatleri nedeniyle klinik ve muayenehanelere uğrayamayan kurumsal şirket çalışanları için oldukça faydalı olacağı düşünülen uygulama, kullanmak isteyen herkesi ceplerindeki cihazlarda bekliyor.

Submit a Comment