Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hamileler İçin Yeni Bir Uygulama: Bonzun

Hamileler İçin Yeni Bir Uygulama: Bonzun
Kubilay Han Uluerim

Kadınlara yönelik akıllı telefon uygulamalarından en çok ilgi görenler de hamilelikle ilgili olanlar. Bu alandaki son yenilik ise Bonzun. Daha önceki yazılarımızda benzer olarak Doula’dan bahsetmiştik. Peki nedir Bonzun?

Bonzun, hamileliğin her aşamasını takip edilmesini sağlayan ve hamile kişiye yardımcı olan yeni bir uygulama. Özellikle Çin’de 800.000 indirme sayısına eriştikten sonra Birleşik Krallık’ta da kullanıma sunulan Bonzun, giderek popülerleşiyor. Kullanıcılarının 1/3’i aktif ve bunların %20’si uygulamayı her gün kullanıyor.

app-screenshot-620x349

Uygulama sayesinde hamileler, her hafta bebeklerinin ne kadar büyüdüğünü ve bu aşamalarla ilgili ayrıntılı bilgileri öğreniyorlar. Eğer önemli bir sağlık sorunu varsa, Bonzun kullanıcıyı uyarıyor ve bu sorunlara neyin sebep olduğunu açıklamaya çalışıyor. Benzer rahatsızlıklardan örneklerle konu hakkında bilgi veriyor. Yapılan testlerin uygulamaya girilmesi sonucu, raporunuz grafiğe dökülüyor. Bu sayede neyin normal neyin olağandışı olduğu kolay anlaşılıyor. Ayrıca hissedilen rahatsızlığın şiddetine göre uygulama size doktora görünüp görünmemeniz konusunda tavsiyede bulunuyor. Bunlara ek olarak yazışma sistemiyle, profesyönellerle iletişime geçmenize olanak sağlıyor.

Submit a Comment