Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

IriTech, Göz Tarama Sistemiyle Hastanelerde Denetimi Elden Bırakmıyor

IriTech, Göz Tarama Sistemiyle Hastanelerde Denetimi Elden Bırakmıyor
Kubilay Han Uluerim

IriTech’in iris mobile solution sisteminin başarılı deneyinden sonra, Umanick, biyometrik kimlik uygulamasını İspanya pazarına tanıtacağını açıkladı.

Sene başında Iritech’in sağlık uygulamasını Murcia, İspanya’daki Arrixaca Hospital’da test eden Umanick, hastaların kan verme ve kemoterapiden önce tanımlanmasını sağlamış. Hastaneden gelen açıklamaya göre, uygulama günde 80 hastayı önemli testlerden önce tanımlamak için kullanılıyor.

Kullanılan teknoloji, bir IriShield kamerası ile direkt olarak Android telefon veya tabletlere bağlanıyor; arka planda Umanick Identity sistemi üzerinden kimlik tanımlaması yapılıyor. Şimdiye kadar sisteme 30.000 biyometrik iris modeline eşit 1500 hastanın katıldığı belirtiliyor. Iris biyometrik çözümü, şu anda Arrixaca Hospital’da bulunan daha büyük bir biyometrik sistemin parçası olarak hastaların hızlıca tanımlanması ve kimlik hırsızlığını engellemek için kullanılıyor. Ek olarak, sistemin çalışma şekli yüzünden temasa gerek kalmadan tanımlama yapabilmesi, her hastane ortamında gerekli olan yüksek güvenliği ve hijyeni sağlıyor.

Submit a Comment