Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Teknolojilerin En Gelişmişi: ZENTA

Giyilebilir Teknolojilerin En Gelişmişi: ZENTA
Kubilay Han Uluerim

Modern dünyamızda günlük yaşantının stresi gititkçe büyüyor. Ekonomik ve duygusal sıkıntılar, işsizlik, hastalık ve sosyal engeller hepimizi etkiliyor. Bu durumla başa çıkmak için çoğu insan spor, diyet, meditasyon gibi zihinsel ve bedensel faaliyetlerde bulunuyor. Lakin artık stres ve mutluluğunuzu değiştirmek için dünyanın en akıllı ve gelişmiş giyilebilir teknolojisine sahipsiniz. VINAYA tarafından geliştirilen ZENTA, zihinsel sağlığınız ve mutluluğunuz için üretilmiş yeni bir teknoloji.

Apple fanları çeşitliliği severler. ZENTA, işte tam da bu nedenle Apple’ı örnek alarak kendini geliştirmiş bir cihaz. Uyku, solunum, fitness, faaliyet, stres, mutluluk, ruh hali ve doğurganlık takibi yapabilen cihaz, pazardaki diğer cihazlara oranla oldukça marifetli. Cihazın temel çalışma şekli içindeki sensörlerin duygusal kontrol sağlamasına dayanıyor.

icon_hfpq8n

Açıklananlara göre, ZENTA, zihninizi ve bedeninizi dijital bir platform ile bağlayarak sağlığınızı korumayı amaçlıyor. Kalp ritminizi ve solunumunuzu ölçerek vücut faaliyetlerinizi takibe alan cihaz, terleme seviyenizi bile ölçebiliyor. Zira bu değerler stres seviyenizi belirleyen temel şeyleri oluşturuyor. Ayrıca, toplanan verilerin telefon uygulamasına aktarılmasıyla günlük raporlar alabiliyorsunuz. Ek olarak, isterseniz nefes egzersizleri sayesinde rahatlayıp, gününüzün yükünü atabilirsiniz.

Şimdilik Indiegogo üzerinden kitle fonlama aşamasında bulunan ZENTA ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, resmi YouTube kanalı üzerinden tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Submit a Comment