Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

CrowdOptic ve Cisco, Tıbbi Canlı Yayın Teknolojileri İçin Ortaklaştı

CrowdOptic ve Cisco, Tıbbi Canlı Yayın Teknolojileri İçin Ortaklaştı
Kubilay Han Uluerim

CrowdOptic, Cisco’nun ekip iletişimi uygulaması Jabber ile ilk birleşmesini duyurdu. Açıklanana göre UCSF Medical Center’daki doktorlar, akıllı gözlüklerini ve CrowdOptic yazılımını kullanarak Cisco Jabber’a bağlanabilecekler. Sonra, bu teknolojiyi anlık olarak sanal danışmanlık veya ameliyat sırasında canlı yayın yapmak için kullanarak, tıp öğrencilerini eğitebilecekler.

Şirketin belirttiğine göre bu ortaklık, klinik işlemlerin Jabber teknolojisiyle eğitim için birden fazla kişiye canlı yayın yapılmasını sağlayacak. Aynı zamanda hastane çapında 4 yerleşkeyi, kliniği ve hasta nakil sistemini video bağlantılı haberleşmeyle birleştirecek. Doktorlar, hastalarla anlık olarak Jabber/Crowd Optic sistemi kullanarak iletişime geçebilecek.

eyeyey

CrowdOptic Eye

Bu ayın başlarında açıklama yapan şirket, bugüne kadar 10.000 canlı yayın yaptığını ve UCSF, Denver Broncos, Futton ve isimsiz bir tıbbi cihaz şirketiyle yaptığı kontrat sonrası 1.5 milyon $ kazandığını söyledi. CrowdOptic ise geçtiğimiz ay ilk donanım ürünü olan kullanımı kolay canlı yayın kamerası CrowdOptic Eye’ı piyasaya sürmüştü.

Submit a Comment