Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cooey’nin Kronik Hastalık Takibi Uygulaması 75.000 Kişiye Ulaştı

Cooey’nin Kronik Hastalık Takibi Uygulaması 75.000 Kişiye Ulaştı
Kubilay Han Uluerim

Hindistan’da Manu Madhusudanan and Prabhakaran T.P. tarafından Haziran 2015 tarihinde kurulan Cooey, sağlık verilerinin takibi ve paylaşımı için geliştirdiği uygulama sayesinde, ekonomik durumu iyi olmayan milyonlarca vatandaşa ulaşmayı amaçlıyor.

Ailesinde de zatürre, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı bulunan ekip üyeleri tarafından geliştirilen Cooey uygulaması, ücretsiz olarak hizmete sunuluyor. Uygulamanın kullanılması için Cooey tarafından geliştirilen nabız monitörü, akıllı vücut analiz cihazı ve akıllı glikoz ölçer gibi cihazlar sayesinde, günlük sağlık verilerinizi uygulamaya girebiliyor ve bunları paylaşabiliyorsunuz.

YourStory-App-Fridays-Cooey-7

Eğer başka bir Bluetooth bağlantılı ölçüm veya aktivite takip cihazınız varsa, Cooey uygulaması bunlarla da senkronize olabiliyor. Dilediğiniz zaman, belirli eczanelerden biten ilaçlarınızın yenisini sipariş edebiliyorsunuz. Mesaj sisteminden hoşlanmayanlar içinse, uygulamanın asistanı Maya ile sesli komutlar vererek konuşabiliyorsunuz. Bu iletişim yöntemleri sayesinde, sağlık ve sigorta hizmeti veren kurumlardan kişiselleştirilmiş hizmet alabiliyorsunuz.

Submit a Comment