Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SBRI Healthcare’den Dijital Sağlık Firmalarına Tam Destek

SBRI Healthcare’den Dijital Sağlık Firmalarına Tam Destek
Kubilay Han Uluerim

Ürün yeniliğini destekleyen ve NHS England tarafından fonlanan girişim SBRI Healthcare, yapacağı yeni yarışma için katılımcı başvuruları almaya başladı. Katılacak 12 küçük şirketten her biri, ürün geliştirmenin ilk aşamasında 100.000 £ fondan yararlanabilecek.

SBRI Healthcare, yarışmanın son aşamasında, “akut bakımda hasta akışını kontrol etme ve özbakım ile uzun vadeli hastalıklara sahip çocuklar için bağımsızlık” konularına değinen şirketlere 1.1 milyon £ ödül verecek.

Uzun vadeli hastalıklara sahip çocuklar yarışmasına yorum yapan Yorkshire and Humber Academic Health Science Network yatırım başkanı Philippa Hedley-Takhar “Çocuklarda sakatlık, yetişkinliğe erildiğinde yaşam becerilerini kalıcı olarak etkileyebilir” diyerek durumun önemini vurguluyor.

Akut bakımda hasta akışı yarışmasına yorum yapan Health Innovation Network Ticari Müdürü Anna King ise “Bir kişinin sağlık ihtiyaçları karışık olduğunda, sıklıkla farklı departmanlarda farklı doktorlarla görüşmeleri gerekiyor. Bu da NHS ve hastalar için zaman ve para kaybı demek. Bu yüzden, kaynakları ve zamanı iyi kullanmamızı sağlayacak yeni çözümler üreten küçük firmaları destekliyoruz.” diyerek yarışmanın ana amacına dikkat çekiyor.

Yarışmaya başvuru 28 Temmuz Perşembe günü öğlen 12:00’da bitecek ve kazananlar Ekim ayında açıklanacak. Yarışma hakkında firmaların bilgilendirilmesi için 21 Haziran’da Londra’da, 22 Haziran’da da Leeds’te toplantı yapılacak.

Submit a Comment