Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Depresyondan Şikâyetçi Hastalara Umut Vadeden Bir Uygulama: Start

Depresyondan Şikâyetçi Hastalara Umut Vadeden Bir Uygulama: Start
Kubilay Han Uluerim

Apple CareKit üzerinden çalışan ve depresyon için geliştirilen Start mobil uygulaması TMS Health Solutions ile klinik ortamda birlikte çalışarak hastaların gözlemlenmesi için bir deneyde kullanılacak. 

Grubun söylediğine göre bu ortaklık bir CareKit uygulamasının akıl sağlığı alanında ilk klinik birleşmesini temsil ediyor. Birleşme aşamasının parçası olarak TMS klinikçileri hastaların uygulamayı indirip kullanmalarına yardım etmek için eğitilecek. Uygulamayı kullanan hastalar antidepresan ilaçları aldıktan sonra kaydettikleri gelişmeleri direkt olarak doktorlarına gönderebilecekler. Yetkililer bu raporlara yorumlar yapabilecek ve elde edilen bilgilerle antidepresanların etkilerini daha iyi gözleyecekler.

“Start programını TMS Health Solutions ile birleştirdiğimiz için oldukça heyecanlıyız. Birçok araştırmacı depresyonu tedavi etmek için uzun zamandır beyhude uğraşıyor ve kesin sonuçlar elde edemiyordu. Lakin bizim elde ettiğimiz verilere göre Start kullanan hastalar çok daha hızlı bir şekilde iyileşiyorlar.”

– Iodine CEO’su Thomas Goetz

nnnbbb

Submit a Comment