Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Atriyal Fibrilasyon Tedavisi İçin AliveCor’dan Yeni Klinik Deney

Atriyal Fibrilasyon Tedavisi İçin AliveCor’dan Yeni Klinik Deney
Kubilay Han Uluerim

AliveCor, akıllı telefon bağlantılı Kardia EKG cihazlarının tesirini kanıtlamaya devam ediyor. ClinicalTrials.gov‘dan gelen son açıklamaya göre, Alivecor, teknoloji destekli uzaktan takip sistemlerinin atriyal fibrilasyon üzerindeki tesirini ölçmek için, Columbia Üniversitesi’nde 300 kişilik bir deney yapmaya hazırlanıyor.

“Atriyal fibrilasyon (AF), kalp atış ritmlerini düzensizleştiren büyük bir sağlık problemi. Bu projenin uzun vadede amacı, kişisel ve taşınabilir bir kalp monitörü sayesinde, tekrarlayan AF ile daha fazla bilgi vermek ve hastanın sağlığını daha iyi kontrol etmesini sağlamak. AF geçmişine sahip toplam 300 hasta bu araştırmaya katılacak. 150 hastaya iPhone, taşınabilir gözlem cihazı ve eğitici mesajlar verilecek. Geriye kalan 150 hasta ise, eski tedavi yöntemlerine devam edecek.” diyerek bilgi veriyor araştırmacılar.

Ağustos 2018’de bitmesi planlanan araştırmada, arkasına 2 elektrot bağlanmış bir akıllı telefon kılıfı şeklinde olan AliveCor’un Kardia taşınabilir cihazı kullanılacak. AliveCor cihazları verilen 150 kişi, 6 ay boyunca her gün EKG taraması yaparak, elde ettiği verileri araştırmacılara gönderecek. AliveCor’un bir diğer cihazı Kardia Band’i de geçtiğimiz aylarda sizlere tanıtmış ve firmanın bu alandaki çalışmalarından bahsetmiştik.

Submit a Comment