Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ubicare Hastaları Doğru Bilgiye Ulaştırmaya Hazır

Ubicare Hastaları Doğru Bilgiye Ulaştırmaya Hazır
Kubilay Han Uluerim

Pew Research Center’ın sosyal medya üzerindeki son araştırmasına göre yetişkin internet kullanıcılarının %72’si sağlıkla ilgili bilgiler ararken interneti kullanıyor. Tüketicilerin %40’ı ise sosyal medya üzerinden eriştikleri bilginin sağlığa iyi bakma şeklini etkilediğini belirtiyor.

Bildiğiniz gibi sosyal medya büyük toplulukların sağlığını etkilemek için hastanelere birçok imkân tanıyor. Özellikle orijinal içerikler paylaşan hastanelerin hastalarıyla çevrimiçi ortamda konuşarak eğitim seviyesini ve memnuniyeti arttırdığı kabul görmüş bir gerçek.

indir

“Hastaların sağlık bilgisi için sosyal medyaya yönelmeleri yüzünden hastanelerin ve doktorların çevrimiçi bir ortamda onlarla etkileşime geçmesi ve güvenilir bilgi vermesi artık çok daha önemli. Aksi takdirde sağlık hizmeti tedarikçileri hastaların internette bulduğu yanlış bilgilere güvenmelerine neden olacaklar.”

– UbiCare Başkanı ve CEO’su Betsy Weaver

Hastanelerin sağlık konusunda içerikler üretmesi ve internette hastalarla etkileşime geçmesi için UbiCare bu hafta 360well: Trusted Health Content for Social Media adlı platformunu hizmete sundu. Bu platform doktor onaylı sağlık bilgileri içererek hasta ve doktoru nerede olursa olsunlar birbirine bağlayan büyük bir kaynak. Bu kaynakta diyabet, sigarayı bırakma, kadın sağlığı, obezite ve kalp sağlığı gibi birçok farklı konuda eğitici bilgiler bulunuyor. Hastaların kafalarında soru işareti bırakmamak ve yanlış kaynaklara yönlenmelerini engellemek için kurulan bu platformun uzun vadede sağlık sektöründe yapılacak harcamaları oldukça düşüreceği öngörülüyor.

 

Submit a Comment