Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabete Karşı Pedal Çeviriyorlar

Diyabete Karşı Pedal Çeviriyorlar
Ali Mahmut

Geçtiğimiz sene, 21-29 Nisan tarihlerinde düzenlenen 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda bir ilk yaşanmıştı. Dünyanın ilk tamamı diyabetlilerden oluşan profesyonel spor takımı Team Novo Nordisk, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda yarışmıştı.

Team Novo Nordisk, diyabet ile ilgili farkındalığı artırmayı hedeflemekte. Takımın 2013 yılında, 17 kişiden oluşan ve 10 ülkeyi temsil eden sporcu listesinin tamamı diyabetli sporculardan oluşuyordu. Sporcular dışında takımın kurucusu Phil Southerland de diyabet hastası.

p

Takımın ana sponsoru Novo Nordisk firması, diyabet tedavisine yönelik ürünler başta olmak üzere sağlık ürünleri üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteriyor.

Eğitim ile diyabet bilincini geliştirmek, kampanyalar ve araştırmalara liderlik etmek, diyabetlilerin başarılı olabileceğini göstermek, diğer diyabet hastalarına ilham kaynağı olmak, onları cesaretlendirmek ve diyabet ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla kurulan Team Novo Nordisk’in sloganı ise ’’Diyabeti Değiştir.’’

Takımın kurucusu Phil Southerland amaçlarını, “diyabetin etkin kontrolü ile neler yapılabileceğini dünyaya göstermek ve diyabetli bireylere umut ve ilham vermek” olarak açıklıyor.

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bu sene 27 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Tura katılacak olan Team Novo Nordisk sporcularını buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

Submit a Comment