Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

WellDoc ve Johnson & Johnson Diyabetle Mücadele Ediyor

WellDoc ve Johnson & Johnson Diyabetle Mücadele Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Baltimore, Maryland merkezli Welldoc, kandaki glukozu ölçen cihazlar yapan, Johnson & Johnson şirketi LifeScan ile anlaştığını açıkladı. Johnson & Johnson Innovation ve diğer yatırımcılar sayesinde 7.5 milyon$ toplayan şirket, elde ettiği fonun miktarını 29.5 milyon$’a çıkarmış bulunuyor.

Şu ana kadar açıklanan yatırımcılar arasında Samsung Ventures, Merck Global Health Innovation (GHI) Fund, Adage Capital Management, Excel Venture Management, Alexandria Venture Investments ve Hudson River Capital Partners var. Welldoc, LifeScan’in OneTouch Verio Flex Bluetooth Smart glukoz ölçüm sistemiyle, BlueStar’ı birleştirmeyi planlıyor. Daha önceden de haberini yaptığımız BlueStar’ın hasta verisi analiz sistemiyle LifeScan’in sisteminin ortaklaşa kullanılmasıyla, tip 2 diyabet hastalarına daha iyi yardım edileceği söyleniyor.

”LifeScan ile ortaklığa girmemiz ve Johnson & Johnson’dan finansal destek almamız, yeni ve önemli bir ilişkinin başlangıcı.” diyor WellDoc CEO’su Kevin McReith. Kronik rahatsızlık çeken milyonlarca hastaya bir gün umut olacaklarını da belirtiyor.

Submit a Comment