Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktorlara Göre Tabletler Akıllı Telefonlardan Daha Önemli

Doktorlara Göre Tabletler Akıllı Telefonlardan Daha Önemli
Buğrahan Ceylan

Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızı tamamen değiştirdi. Sektörlerin tüm iletişim ve pazarlama stratejilerinin de değişmesini gerektiren bu cihazlar ve insanların kullanım alışkanlıkları yeni araştırmaların yapılmasını da gerekli kılmıştır.
Sağlık sektörü de kendi içinde akıllı telefon ve tabletlerin sağlık uzmanları tarafından kullanım oranlarını sürekli olarak ölçmeye çalışarak, bu yeni gelişmelerin nasıl kullanılabileceğini araştırmaktadır.
Yakın bir zamanda American EHR Partners tarafından yapılan bir araştırma gösterdi ki, sağlık uzmanları tablet kullanımını, akıllı telefon kullanımından daha yararlı bulmakta ve önermektedir.

Özellike elektronik sağlık kayıtlarının ulaştırılması konusunda oldukça kolaylık sağlayan bu cihazların, sağlık uzmanları tarafından kullanım oranları oldukça yüksektir. Araştırmaya göre, sağlık uzmanlarının %75’i akıllı telefon kullanırken, %33’ü profesyonel amaçlarla tablet kullanmaktadır. Aradaki kullanım oranının farkına rağmen, bir sağlık uzmanının tablet üzerinde çalışma süresi akıllı telefonlardan %66 daha fazladır.

Yapılan bu araştırmada, ayrıca sağlık uzmanlarının aslında en çok aradığı özelliğin kaliteli mobil uygulamalar olduğu da ortaya çıkmıştır.

Araştırmaya göre:

  • Elektronik sağlık kayıtları ile çalışan doktorlar, haftada 25 saatini tablet üzerinde çalışarak geçirmektedir.
  • Doktorlar tabletlerde en çok; mail alışverişi,elektronik sağlık kayıtlarına ulaşım, Klinik araştırmaların incelenmesi gibi işlemler için kullanmaktadır.

 

Submit a Comment