Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktorların %80’i Artık Mesleki Amaçlı Akıllı Telefon Kullanıyor

Doktorların %80’i Artık Mesleki Amaçlı Akıllı Telefon Kullanıyor
Çağla Akın

M3 Research adlı araştırma şirketinin İngiltere’de yapmış olduğu anketler sonucunda, doktorların %82’sinin mesleki amaçlı olarak akıllı telefon kullandıkları ortaya çıktı. Katılımcıların %97’si masaüstü, %44’ü dizüstü ve %34’ü tablet bilgisayar kullanıyor. Dizüstü bilgisayarında akıllı telefon gibi taşınabilir olmasına rağmen kullanım oranı neredeyse yarısı kadar. Bu da doktorların artık dijital sağlığın kolaylığından faydalanmaya başladıklarının bir göstergesi. Standart telefonların kullanım oranı ise %14. Fakat standart telefon veya masaüstü bilgisayar kullanan katılımcıların ankete eklediği notlarda bu aletler yavaş kaldığında akıllı telefon ve tablet bilgisayara döndüklerini de ekledi.

179878

Ayrıca sosyal medya da işin içine girmiş gibi gözüküyor. Mesleki amaçlı Facebook, YouTube, LinkedIn gibi sosyal medya sitelerini de kullandıklarını belirtmekteler. Özellikle mesleki araştırmalarda sık sık Wikipedia’yı kullandıklarını, Wikipedia’yı da yarı yarıya bir oranla YouTube’un takip ettiği anket sonucu ortaya çıktı.

179879

Wikipedia ve YouTube’un popülerliğine rağmen daha hızlı ve kolay bilgi paylaşımı sağladığı için doktorlar Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini de kullanmayı tercih ediyorlar.

Submit a Comment