Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

DreamIt Yeni Sınıfını 9 Proje ile Açıyor

DreamIt Yeni Sınıfını 9 Proje ile Açıyor
Can Aytı

DreamIt Ventures, sağlık odaklı programı DreamIt Health başlamadan önce, bir sonraki sınıfı açıkladı. Independence Blue Cross ve Penn Medicine’in sponsor olduğu sınıfa katılan her proje, sağlıkla ilgili ürünler geliştirmek ve test etmek için ofis alanı, rehberlik hizmeti, ihtiyacı olabilecek kaynaklar ve 50 bin dolar yardım alacak. Sınıf bu ayın sonlarında başlayacak ve 4 ay sürecek. Sınıfta rehberlik sağlayacak insanların arasında deneyimli girişimciler ve sağlık yöneticileri bulunmakta.

BioBots

DreamIt’te bulunacak projeler ise şu şekilde;

BioBots:  Düşük maliyetli 3 boyutlu yazıcılar aracılığıyla, ışık ile sertleştirilebilen materyaller üretebilen bu cihazlar, mutasyon riski olmadan, biyolojik yapıları üretmede kullanılıyor.

Drop Diagnostics: Philadelphia merkezli grup, karbon nanotüpler ve mikroflüidler kullanarak imza proteinlerinin tespiti ile hastalık teşhis sistemini geliştirmeye çalışıyor.

NarrativeDx: Hastaların doktorlar hakkında söylediklerini, sosyal medya ve hasta anketlerinden bilgi toplayarak, doktor hasta memnuniyeti arasındaki bağlantıyı anlamaya çalışıyorlar. Yazılım sadece doktorların bu puanları nasıl aldıklarını göstermiyor, aynı zamanda bu skorların nasıl geliştirilebileceği önerilerini sunarak hastaların katılımını artırmaya çalışıyor.

RegDesk: Geliştirilen platform sayesinde, tıbbi cihaz ve ilaç şirketlerine, belirli uzmanlığa sahip serbest çalışan insanları bulmasında yardımcı oluyor. Platform, profesyonellerden düzenleyici rehberlik hizmeti alarak şirketlerin ihtiyaçları olan kişilere ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Ristcall: Hastanelerdeki acil durum tuşunu geliştirmeye çalışan proje, çoğu zaman hastaların nefes darlığı ve benzeri bir acil durum yaşadığında tuşa ulaşamadıklarından bahsederek bunu geliştirmek istediklerinden bahsediyorlar. Şu an düşünülen en iyi fikir ise kablosuz, giyilebilir bir buton.

Tissue Analytics: Yaralanma ve sakatlanma gibi sorunlar yaşamış hastaların iyileşme durumlarını mobil olarak takip edebilmesini ve bu sayede sürekli doktora gitmesini önlemeyi planlayan proje, mobil görüntü analizi ile yara ilişme durumunu izlemenize yardımcı oluyor.

TowerView Health:  Daha kompleks bir ilaç takvimi olan hastalar için, onların ilaç takiplerini yapan bir yazılım üzerine çalışan ekip, hastanın ilaç rejimini ve daha fazla yardıma ihtiyacı olabilecek hastalar için analiz yapan bir hap kutusu geliştiriyor.

TrueClaim: Philadelphialı ekip, sağlık hizmetlerindeki dolandırıcılıkları azaltmayı amaçlayan bir platform üzerinde çalışıyor.

Submit a Comment