Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabetle Mücadele Eden Livongo Health, 44.5 Milyon $ Fon Topladı

Diyabetle Mücadele Eden Livongo Health, 44.5 Milyon $ Fon Topladı
Kubilay Han Uluerim

2 yıl önce eski Allscripts CEO’su Glen Tullman tarafından kurulan Mountain View, California merkezli diyabetle mücadele şirketi Livongo Health, Merck Global Health Innovation Fund, Cowen Private Investments, Sapphire Ventures, Zaffre Investments, Blue Cross Blue Shield of Massachusetts’in yatırımcı kolu ve Wanxiang America Corporation sayesinde 44.5 milyon $ topladı. Sonuç olarak, şirket için yapılan toplam fonlama 79.5 $ milyona ulaştı.

Tullman, diyabet hakkında bilgi edinmeye ilk defa, oğluna 7 yaşında juvenil diyabet teşhisi konulduğunda başlamış. Sonra, Tullman’ın annesine de tip 2 diyabet teşhisi konulunca, pek çok zorlu dönemden geçmiş.

Birkaç yıl önce, içinde hücresel bağlantılı çip bulunduran glikoz ölçer icat etmiş bir mucitle tanışan Tullman, şöyle anlatıyor: “Cihazın FDA izni o zamanlar yoktu, gidip almamız gerekti. Diyabet hastalarının daha rahat yaşamaları ve sağlıklı kalmaları için bir yol olduğunu düşündük. Elimizdeki teknoloji ve bu tarz bir anlayışın birleşimiyle Livongo oluştu.”

Livongo Health’in ”Livongo for Health” adlı hizmeti, birbirine bağlı cihazlar, bulut sistemi ve sanal bakım ekibinden oluşuyor. In Touch adlı cihaz, glikoz ölçer ve adım sayar görevi görüp, topladığı verileri oldukça kolay paylaşabiliyor. Cihaz, hüceresel bağlantıya ve renkli bir ekrana sahip. Aynı zamanda, sınırsız miktarda ücretsiz test şeridi veriyor. Şirket, elindeki fonun bir kısmını, büyüme faaliyetlerini kontrol etmek adına çalışan bulmak için kullanacak. Geçtiğimiz yıl 5000 kullanıcıdan bu sene 10.000’e ulaşan Livongo’nun, yıl sonuna kadar 40.000 kişiye ulaşacağı öngörülüyor.

Submit a Comment