Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dünyanın En Küçük CPAP Cihazı: Airing

Dünyanın En Küçük CPAP Cihazı: Airing
Kubilay Han Uluerim

Uyku apnesinin pek çok insanın solunum almasını zorlaştırdığı ve bu konuda pek çok çare arandığı bir gerçek. Özellikle geçtiğimiz ay yazdığımız taşınabilir CPAP cihazı Airmony haberinden sonra bu alanda yeni gelişmeler oldu. Şu anda Indiegogo üzerinden kitle fonlama kampanyası yürüten Stephen Marsh ve ekibi, şimdiye kadarki en küçük CPAP cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Küçük ama işe yarayan teknoloji

Stephen Marsh ve birlikte çalıştığı yenilikçi ekibin geliştirdiği cihazın adı Airing. Bu cihaz geleneksel CPAP solunum cihazlarına veya piyasaya yeni çıkan diğer muadillerine hiç benzemiyor. Zira uzunluğu 2.5 cm iken kalınlığı 3.5 cm civarında ve bağlı olduğu bir ünite veya hortum bulunmuyor. Cihazın yüze takılacak büyük bir maske yerine ufak bir burunluk şeklinde olması nedeniyle pek çok hastanın rahat bir uyku çekeceği vurgulanıyor. İçindeki onlarca ufak pompa ve çinko-hava pili sayesinde uzun süre çalışıp yeterli miktarda oksijen akışı sağlayan Airing, şimdiden 1,612,978 $ para ve 17,548 destekçi toplamış durumda.

Cihazın fonlamasının ilk aşaması biterken Haziran 2017 tarihinde Boston’da yapılacak bir organizasyonla ilk ürünlerin piyasaya sürüleceği vurgulanıyor.

 

Kaynak:

https://www.indiegogo.com/projects/airing-the-first-hoseless-maskless-micro-cpap-sleep-technology#/

Comments

 1. sema ekmekçi

  Bu cihazın türkiye gelişi ile ilgili bilgi almak istiyorum

  Bu micro solunum cihazının çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum

 2. ufuk ağaoğlu

  Dünyanın En Küçük CPAP Cihazı: Airing
  bu cihazı nereden bulabilirim.
  yardımcı olabilirmisiniz?

Submit a Comment