Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

EchoPixel’den Sanal Gerçeklikte Tıbbi Görüntüleme Devrimi

EchoPixel’den Sanal Gerçeklikte Tıbbi Görüntüleme Devrimi
Kubilay Han Uluerim

EchoPixel firması geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada devrimsel tıbbi görüntüleme sisteminin klinik kullanım için hazır olduğunu duyurdu. zSpace teknolojisiyle çalışan HP Zvr interaktif sanal gerçeklik teknolojisi ve HP Z440 Workstation’ın EchoPixel’in True 3D Viewer sistemine göre özelleştirildiği de açıklananlar arasında.

True 3D sistemi, doktorların tıbbi görselleri daha iyi okumasını, teşhis koymasını ve ameliyat planı yapmasını sağlayan yeni bir aygıt. Firmanın açıklamalarına göre; bu ortaklık EchoPixel’in yeni klinik uygulamalarla ilgili yaptığı deneyler ve sanal gerçekliğin tıbbi görüntüleme alanında benimsenmesi üzerinde duracak. Sistem temel olarak radyolog, kardiyolog, pediatrik kardiyolog ve girişimsel nöroradyologların hasta anatomisini üç boyutlu ortamda görmesine olanak tanıyor.

“HP ile ortaklığımızın sanal gerçekliğin tıbbi görüntülemedeki kullanımı açısından gelişime meğilli bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. HP’nin bu sektörde uzun süren bir liderliği, güçlü şebekesi, ortakları ve müşterilerine bağlılığı var. Sanal gerçekliğin tıbbi görüntüleme alanındaki bir devrim olduğunu düşünüyoruz ve FDA onaylı sistemimizle bu teknolojiyi hastane, klinik ve tıp okullarına ulaştırabileceğimize inanıyoruz.”

– EchoPixel CEO’su Ron Schilling

EchoPixel’in True 3D teknolojisi doktorların çalışmasını, öğrencilerin öğrenmesini ve araştırma yöntemlerini değiştirdiği için tanıtıldığından beri tıbbi görüntüleme topluluğunda büyük ilgi uyandırmıştı. Cihaz şu anda dünya çapında University of California, San Francisco, Stanford, Cleveland Clinic, Lahey Clinic ve Hershey Medical Center gibi klinik ortamlarda kullanılıyor.

Submit a Comment