Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Elmo Smart Ear ile Vücut Sıcaklığı Ölçümleri Artık Daha Eğlenceli

Elmo Smart Ear ile Vücut Sıcaklığı Ölçümleri Artık Daha Eğlenceli
Kubilay Han Uluerim

Daha önceden akıllı telefon bağlantılı bir termometre üreten San Francisco merkezli Kinsa, bu ürünün çocuklar için tekrar tasarlanmış versiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Susam Sokağı’ndan hatırlayacağımız Elmo karakterini kullanan firma, çocukların vücut sıcaklığı ölçümü sırasında rahatsız olmaması için böyle bir oyunlaştırma yoluna gittiğini belirtiyor.

Sesame Workshop ile ortaklaşan Kinsa, var olan teknolojisinin tamamını alıp Elmo’nun kırmızı rengi, sesi ve gülüşüyle birleştirerek çocuklara yönelik bir cihaz tasarlamış. Özellikle ateşli hastalıklar geçiren çocukların yemek yerken, uyurken ve ateşleri ölçülürken huzursuz davrandıklarını belirten yetkililer; hem ebeveynler hem de çocuklar için bu eylemin daha eğlenceli sonuçlanması üzerinde duruyorlar.

ElmoEmbed

“Yeni bir projenin aşamalarını düşünürken çocukların 1 numaralı hastalık saçıcılar olduğunu hesaba kattık. Çocuklar petri kutuları gibidir. Ebeveynleri bilinçlendirmek isterken güvenebileceğimiz birisiyle ortaklaşmak istedik. Sesame bu konuda pazardaki en güvenilir ebeveyn markasıdır.”

– Kinsa Yardımcı Pazarlama Müdürü Lauren Davis

Elmo Smart Ear adı verilen yeni termometre; vücut sıcaklığı ölçümlerini, semptom takibi ve yaşa bağlı sağlık belirtilerine dayalı uygulanabilir önlemler ile birleştiriyor. Lakin bunları yaparken çocuklara “kendini iyi hissetmediğin için üzgünüm, kısa zamanda iyileş” gibi empati dolu sözler söylediği için bu deneyimi daha hoş bir hâle getiriyor ve normal Kinsa termometresinden ayrılıyor.

Submit a Comment