Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Adherium Elektronik Astım Spreyini Dünyaya Yaymaya Kararlı

Adherium Elektronik Astım Spreyini Dünyaya Yaymaya Kararlı
Kubilay Han Uluerim

Melbourne, Avustralya merkezli elektronik astım spreyi üreten AdheriumFidelity ile yaptığı tahsisli hisse satışı sonrasında $5.9 milyon topladığını duyurdu. Anlaşma çatısı altında Fidelity’nin toplamda 16 milyon hisse satın alarak şirketin %10’una sahip olacağı belirtildi.

 

“Fidelity International dünyanın önde gelen yatırımcı kuruluşlarındandır. Bu yatırım Adherium’un uluslararası profilinin geliştiğini kanıtlamakta ve şirketimizin kendine olan güvenini göstermektedir.”

– Adherium CEO’su Garth Sutherland

 

Daha önce de haberini yaptığımız Adherium’un Smartinhaler adlı astım spreyi, ilaç kullanıldığı zaman Bluetooth ile telefonlara ve bilgisayarlara bildirim yollayabiliyor. Geliştirilen bu teknoloji, hastaların ve doktorların uzaktan takip yapmasını ve ilaç kullanımına bağlılığı arttırmak için tasarlanmış. CE İşareti ve FDA 510(k) sahibi olan Smartinhaler’ın kullanıldığı bir deneyde, yetişkinlerde %59, çocuklarda ise %180 ilaç kullanım sadakatinin arttığının gözlemlendiği de firmanın açıklamalarında yer alıyor.

Dahası, bu yılın başlarında Medical Research Institute of New Zealand (MRINZ) tarafından yapılan bir duyuruda, birçok ülkenin katıldığı ve Adherium spreylerinin kullanılacağı Novel START adlı bir deneyin yapılacağı da açıklanmıştı. Şimdilik Yeni Zelanda’ya ek olarak Avustralya, Birleşik Krallık ve İtalya’nın deneye katılacağı biliniyor.

Submit a Comment