Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

eMediNexus ile Doktorlar Arası Bilgi Paylaşımı Kolaylaşıyor

eMediNexus ile Doktorlar Arası Bilgi Paylaşımı Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık teknolojilerinin, sağlık alanında zorluklar yaşayan Hindistan gibi ülkelerde oldukça hızlı geliştiğini haberlerimizde size sıklıkla anlatıyoruz. Özellikle, uzaktan takip ve yardım sistemlerinin pek çok sağlık ocağı ve hastanede yayılması gibi gelişmeler, bu yıl oldukça çoğaldı. Benzer bir sistem olan uzaktan eğitim ve danışmanlık konusunda en büyük atılımlardan birisi de eMediNexus.

eMediNexus, doktorlar arası bilgi akışı sağlamak için tasarlanan bir tıbbi eğitim platformu. Sistem son 24 saat içinde tıpta gerçekleşen gelişmeleri takip etmenizi sağlıyor, etkileşimli internet yayınları yapıyor, özel vakalar hakkında uzmanlığa göre soru-cevap tartışmalarına olanak sağlıyor ve meslektaşlar arasında fikir alışverişine izin veriyor. eMediNexus çıktığı günden beri Android’te ve Mart ayından beri iPhone’da kullanılabilir halde. Sistem 5 Kasım’dan beri aktif durumda.

eMediNexus’un hizmetleri, kayıtlı bütün doktorlar için ücretsiz. İleriki zamanlarda, kazancın ilaç sektörü pazarlaması, hastane çalışanı toplama ve danışmanlıktan geleceği söyleniyor. Hintli doktor topluluklarından gelen tepki ise oldukça olumlu. Bu yüzden, eMediNexus şimdiye kadarki en hızlı büyüyen doktor şebekesi olmuş. Sistemde 30.000’den fazla çevrimiçi doktor kaydı bulunuyor ve kullanıcıların %60’ı geri dönüş yapan kişiler. Yani verilen hizmet oldukça başarılı.

Kurucu Nilesh Aggarwal ve Amit Sharma ikilisi ise, sistemin ileriki aşamalarda doktor yapılanmasını güçlendirip, belirli alanlarda özel hizmetler vererek kâr sağlayabileceğini söylüyor.

Submit a Comment