Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Caremerge Yaşlıların Elinden Tutmaya Devam Ediyor

Caremerge Yaşlıların Elinden Tutmaya Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Bakım evleri için koordiansyon yazılımları geliştiren Chicago merkezli CaremergeInsight Venture Partners tarafından yürütülen fonlama kampanyasında $14 milyon topladı. Kampanyaya Grazyny Kulczyk, Cambia Health Solutions, Ziegler LinkAge Longevity Fund, GE Ventures ve Arsenal Venture Partners gibi eski yatırımcılar da katıldı.

Kendini “tedavi devamında kişi merkezli birleştirici” olarak tanımlayan şirket, 2012 yılında kurulduğundan beri HIPAA mevzuatına uygun bir platform üzerinden yaşlıların aileleri, hastaneleri ve doktorlarıyla iletişim kurmasını sağlıyor. Bilgisayarlar ve mobil cihazlar üzerinden erişilebilen sistem sayesinde hastaların faaliyetlere katılımları ve sağlık bilgileri gözlemlenebiliyor.

Caremerge CEO’su ve kurucularından Asif Khan, Insight Venture Partners’ın bu girişime katılmasıyla şirketin büyüyeceğini ve yeni teknolojiler ile sağlık hizmetleri masraflarının azalacağını söylüyor. Ek olarak, yapılan kampanya sonucunda Caremerge yönetim kuruluna Insight Venture Partners Yardımcı Başkanı Harley Miller ve Ziegler’in Kıdemli İdare Müdürü Dan Hermann da katılmış bulunuyor.

“Değer merkezli hizmet temelli yeni nesil sağlık sistemlerinin basit ve esnek bir platforma ihtiyacı olduğu konusunda hemfikiriz.” diyor Miller.

Submit a Comment